خبر
واقعیت افزودهAugmented reality

با توجه به جالب بودن ووسیع بودن حوزه ی کاربرد واقعیت افزوده ولینک بودن آن با سیستم های ارائه شده ی پیشین، شرکت سها در نظر دارد پروژه هایی را در این زمیینه راه اندازی کند.

واقعیت افزوده(Augmented reality):

 امروزه محققان و مهندسان جنبه های گرافیکی را از صفحات نمایش تلویزیون ها و کامپیوترها گرفته اند و آنها را با محیط های واقعی ترکیب کرده اند .این تکنولوژی جدید که واقعیت افزوده  نام دارد مرز بین دنیای واقعی و آنچه شبیه سازی شده است را به کمک حس بینایی، شنوایی، لامسه و بویایی از بین می برد.بین واقعیت مجازی که محیط های مجازی ایجاد می کنند و دنیای واقعی،واقعیت افزوده به دنیای واقعی نزدیک تر است. بازی های ویدویی وگوشی های تلفن همراه در توسعه ی این تکنولوژی نقش مهمی دارند. امروزه تمامی انسان ها از توریست ها تا سربازها یا به طور مثال  افرادی که به دنبال نزدیک ترین ایستگاه مترو می گردنداز این قابلیت، که تصاویر گرافیکی تولید شده توسط کامپیوتر را در معرض دیدشان قرار می دهد،استفاده می کنند.

 واقعیت افزوده ی مستقیم(Sixth-sense augmented reality):

اجزای اصلی این سیستم دوربین، پروژکتور کوچک، گوشی هوشمند و آیینه است وهمه ی این اجزابه صورت یک تسمه به گردن فرد آویخته می شود.همچنین کاربر سرپوش هایی با چهاررنگ به انگشتان خود می زند که تصاویری که پروژکتور تولید می کند را اداره می کند. در ابتدا، دستگاه به کمک دوربین و آیینه محیط اطراف را بررسی می کندواین تصویر را به گوشی ارسال می کند(تصویر را پردازش می کند، مختصات های GPSو داده ها را از اینترنت می گیرد)، سپس اطلاعات به کمک پروژکتور بر روی صفحه ای مقابل کاربر یا حتي بر روی دستبندی، دیواریا فرد دیگری ظاهر می شود .


استفاده از محتوی این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد

Copy Right 2011-2012 www.sohasys.ir All Right Reserved